Z razpisnim letom 2016 in pridobitvijo Erasmus+ PIU listine kakovosti smo postali eden od pomembnejših akterjev na področju mobilnosti v evropskem prostoru. Skladno s petletno strategijo internacionalizacije šole in ambiciozno, a realno zastavljenimi cilji smo začeli pisati zgodbo o uspehu, ki jo je pandemija Covid-19 sicer močno zavrla, ne pa ustavila.
Skupno je med leti 2016 in 2022 odšlo v tujino 265 dijakov, od tega 36 na dolgotrajno mobilnost (3 mesece ali več). Z namenom usposabljanja ali poučevanja je odšlo po Evropi tudi 185 zaposlenih, od tega 71 mentorjev iz podjetij.
Najpomembnejši rezultat projektov so gotovo kvalitetno izobraženi in strokovno kompetentni dijaki, ki zlahka konkurirajo kandidatom na evropskem trgu dela. Poleg tega pa nam dodano vrednost projekta pomeni izjemno sodelovanje z gospodarskim sektorjem, ki ga krepimo tudi z vključevanjem mentorjev praktičnega usposabljanja v projekte mobilnosti.
Z našimi mednarodnimi aktivnostmi puščamo pomembno sled doma in v tujini in skoraj ni evropske države, kjer ne bi imeli vsaj enega partnerja. O tem priča tudi zanimanje tujih šol za izvedbo mobilnosti pri nas. Skupno smo od leta 2016 gostili 64 dijakov in 13 učiteljev s Portugalske in Finske, iz Italije, Španije, Litve, Francije ter z Danske. Svoje znanje sta z dijaki in učitelji SŠGT Celje delila tudi dva tuja strokovnjaka.
Za odlično opravljeno delo v preteklem programskem obdobju smo prejeli znak odličnosti, ki izkazuje visoko kakovost izvedenih aktivnosti in močno implementacijo pridobljenega znanja in izkušenj v vzgojno-izobraževalno delo.